Argentinské tango

Tango se tančí většinou v botách na podpatku 6-10 cm, který je vyztužen speciálním hřebem, který umožňuje udělat stabilní krok vpřed přes podpatek (na rozdíl od obuvi na společenský tanec). Podpatek může mít různou šířku, od jehlových až po ty mohutnější. 

Bota mívá jiný tvar klenby, aby poskytla nejen dostatečnou oporu ale i pohodlí při tanci. Podrážka bývá většinou hladká a pevnější než u společenského tance (protáhnout špičku bývá většinou náročnější), dále aby umožnila pivot (či otočení). 
Špička boty je převážně otevřená, ale dají se i sehnat modely s uzavřenou špičkou, která více chrání prsty a je tedy pro začínající tanečnice vhodnější. Bota by rozhodně neměla utlačovat prsty, neboť takové utlačení může vést jak k puchýřům tak i ke křečím. Rovněž by nad prsty neměl být zbytečný prostor.
Pata bývá otevřená nebo plná. Každému vyhovuje něco jiného. Obecně lze ale říct, že když bota dobře padne, stabilita obou typů je podobná.
Pro tango je důležitý i výběr podrážky bot. Jsou spíše doporučovány podrážky z kůže, je hladší a zároveň pevnější a tím umožňuje jednodušší otočení (pivot).
Tvrdá kožená podešev je vhodná pro vnitřní nebo venkovní použití.

* Navrženo pro argentinský tango tanec
* Pravá kožená podšívka a pravá kožená stélka
VFtango 001
3 790 Kč

Obuv na ARGENTINSKÉ TANGO Bota je vyrobena z lakované kůže, podpatek je 8 cm vysoký. Podrážka je z pevnější kůže, kožená stélka.Bota je měkká díky paměťové pěně. Vhodná...

Kód: 596/7-5
1 položek celkem