Péče o taneční boty

 

TANEČNÍ OBUV je určena pro použití výhradně v interiéru  s hladkou podlahovou plochou (dřevo, laminát, lino).                                                  

 

Podešev je vyrobena z kůže, svršek z textilie, či kůže. Tyto materiály se při používání tvarově přizpůsobují noze a tzv. povolují. Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci. Čištění podešve provádějte pouze kovovým kartáčem  k tomu určeným, žádným způsobem neošetřujte. Nepoužívejte vodu jako protiskluzový prostředek. Podpatek doporučujeme chránit plastovým chráničem, který lze dokoupit. Boty neperte, nebělte, kožené ošetřujte přípravky na kůži. Textilní otřete vlhkým hadříkem, na výrazné skvrny použijte Collonil Reiniger, nebo jiné čistidlo určené na textilní povrch (perchlorethylen). Sušení: nechte obuv vyschnout v pokojové teplotě, botu vyplňte papírem nebo napněte na napínák, zachová si tak původní tvar.

SPRÁVNÁ ÚDRŽBA OBUVI DLE MATERIÁLU

  • hladká useň-obuv zbavte nečistot vhodným kartáčem nebo měkkým vlhkým hadříkem a vytřete do sucha Použijte impregnaci a vhodný krém požadovaného odstínu, vyleštěte
  • laková useň-nečistoty z povrchu odstraňte jemným vlhkým hadříkem, povrch ošetřete krémem či sprejem na  lakované usně. Povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození a chemické vlivy
  • semišová obuv- obuv ošetřujte kartáčováním, nejlépe speciálními gumovými kartáčky. Při větším opotřebení můžete užít barevné i bezbarvé vodu odpuzující spreje a prostředky určené pro tento materiál. Obuv nikdy nekrémujte!
  • textilní obuv-obuv ošetřujte za sucha kartáčováním a čistícími spreji na textil
  • syntetická obuv- obuv ošetřujte prostředky určené pro syntetické materiály nebo pouze vlhkým hadříkem a vytřete ji do sucha. V žádném případě nepoužívejte prostředky určené k ošetření usně!

 

Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi.

Opotřebení obuvi nelze zaměňovat se záruční dobou, která se vztahuje na vady obuvi.